Bands // Kapely 2021:

List of bands is complete.  //  Všechny kapely jsou kompletní.


1) SPUTA - Very energetic old shool hardcore from Berlin. (Germany) https://sputa.bandcamp.com

Tak tohle je hodně slušná záležitost od italů hrající nařáchnutý americký hardcore přesunutý z 80. Let do současnosti, vždy jsem měl rád kapely typu DYS, NEGATIVE APPROACH, NAGATIVE FX, GORILLA BISCUITS nebo YOUTH OF TODAY jejich ukrutnou sílou a energií. SPUTA je v tomhle velmi dobrá, venku mají velkou desku z roku 2020, která vyšla v mohutné, mezinárodní kooperaci, tohle stojí za to si ji určitě sehnat, na živo se moc těším a bude to jistě sobotní peklo temného večera plného potu.  (Německo)


2) GLOBAL HORROR - Crust grind the dirty smell from Bordeaux. (France)
https://globalhorror.bandcamp.com

Tahle kapela je zajímavá tím, i přesto, že jsou jako kapela z Bordeaux, tak vlastně nejsou, mix lidí Francie / Španělsko. Našich přátel jsou celkem svěží nová kapela, členové žádní nováčci nejsou to si buďte jistí. Venku mají splity s kapelami NECROCRACIA, MATRAK ATTAKK, a jeden 3 Way split se SEWER TRENCH a STATE TERROR. (Francie)


3) ÄSS-ÄULT - Raw noise punk mess from Berlin. (Germany)                                  https://ass-ault.bandcamp.com

Bubeník Fede ze SPEEDKÖBRA založil v Berlíně novou raw punk shitovinu v podání finských kapel, takže něco jako bordel ale dobrý bordel s coverem od MELLAKKA. Písně jako RAW WAR netřeba většího komentáře, venku mají dvě dema, v kapele je mix národností, Kolumbie, Itálie, jenž na festivalu byli už dříve. (Německo)


4) HELL DIVISION - D-beat crust punk metal machine with killer single and LP from San Sebastian, Basque country. (Spain) https://helldivision.bandcamp.com

Metalická buldozer d-beat punk mašina založena roku 2007 v San Sebastian. Baskicka silně ovlivněná ranou tvorbou zvuku kapel AXEGRINDER, HELLBASTARD nebo burning spirit kapelami GISM, OUTO, GAI, právě razí na další evropský výlet rozválcovat několik žeber a hlav. Jejich debutní, čtyř písňoví singl vyvolal velké ohlasy a ne jinak tomu je u živých koncertů, zde se sešli členové kapel DICTADURA, PATO PATO, IRON BATASUNA, REGIMEN DE TERROR a spoustu dalších, jsou zároveň aktivní v pořádání koncertů v okolí San Sebastian. Hrají více jak deset let, venku mají singl a LP. Na živo se HELL DIVISION budou rovnat tomu, čemu mají v názvu kapely samotném. (Španělsko)


5) MATRAK ATTAKK - Active crust punk band from Liege. (Belgium) https://matrakattakkcrust.bandcamp.com

Aktivní crust punk kapela, která neúnavně koncertuje všude možně v Evropě k tomu všemu pořádají koncerty v Liege a mají vydáno několik vinylů za účasti mezinárodní kooperace labelů. Členové hrály v kapelách ORTIKA, JACKSON FIGHT. (Belgie)


6) CULTO DEL CARGO - D-beat crust with massive sound and a new LP release. (Italy) https://www.cultodelcargo.com

D-beat crust z města Treviso k nám přijede s novou, velmi vydařenou, velkou deskou, útočnými rify a skvělému nasazení, od roku 2010 kdy se kapela zformovala vydali ještě dvě dema, dva singly, jedno LP a odjeli společné turné všude možně po Evropě s NULLA OSTA v roce 2015. Členové hrály v kapelách GELO, CAPROSMORTO, TIMOTHY, TERRORARIUM, CORPORATION OF CONSUMPTION. (Itálie)


7) FIDEATH - Raw d-beat crust reminiscent of old Scandinavian bands of the 80's. (Hungary) https://fideath.bandcamp.com

Relativně nová, tříčlenná d-beat crust mašina z Budapeště připomínající staré švédské kapely 80. Let, která má venku dvě dema a jedno split s DISDAIN. Členové stihly hrát v mezičase nultých let až po současnost v kapelách jako jsou THE FRÁTERS, KÁOSZ ÉS BORZALOM, PANGO ALKESZ nebo AGATHU KRASZTI. (Maďarsko)


8) SILENCE MEANS DEATH - Crust'n roll in a lightly Motörhead spirit from Bruges. (Belgium) https://silencemeansdeath.bandcamp.com

Crust'n Roll z měst Bruges/Liège, střetnutí v duchu Discharge, Motörhead se třemi split LP a jedním split singlem drtící od roku 2007 v originální, tříčlenné sestavě se členy LAST LEGION ALIVE, FEED THE TUMÖR, NAHENDE VERNICHTUNG nás přivítají do našich končin vůbec poprvé jako tomu je u většiny kapel. (Belgie)


9) ...IS DODELIJK - Hc/punk full of energy and straightforwardness from Nuremberg. (Germany) https://isdodelijk.bandcamp.com

Hc/punk z Norimberku nás přivítal s novou deskou splitu z GRAM. Tahle kapela plná výbušné směsi, převážně energie, koncertní činnosti má za sebou skvělé dva split singly, jeden samostatný, který se povedl na maximum a jedno kazetové demo. Textově se zaobírají k sociálním problémům, nerovnosti ne jenom v jejich domovině ale také o facebooku a podobnému hnoji těchto let. Nahrávky vycházejí u Ralfa z Kink Records. Pro všechny ignoranty méně známých kapel je tohle velmi vítaná záležitost až skoro povinnost, svěží dech. (Německo)


10) HURE - Totally noise distortion from Berlin. (Germany)

Jsou dva lidé produkující silně hlučnou, noisovoou techno muziku z Berlína neboli anti hudební maras. Tohle bude poslední tečka za festivalem s jejich nahulenou produkcí. (Německo)


11) ZEMĚŽLUČ - The old punk band from the second half of the 80's, they are still playing at full blast. (Czech Republic) https://bandzone.cz/zemezluc

Známá, stará dobrá kapela drtící upřímný punk už více jak 30. let. Ani o kousek neuhnula od svých promyšlených textů - ideálů, za dlouhá léta hraní mají za sebou nespočet koncertů a nemálo vydaných nahrávek s jejich poslední deskou "Kolik A Komu?" z roku 2019 vás všechny vtáhnou do varu, především k zamyšlení, jakým směrem, účelem se lidstvo vyvíjí. Jejich syrovost uderného poga roztancuje kdekoho. (Česká Republika).


12) DISHELL - D-beat crust metal from Krakow. (Poland)           https://dishell.bandcamp.com

Tahle kapela hraje hodně hrubej d-beat crust metal od roku 2014. Venku majÍ velmi povedený split 4 way split LP a novou desku na cestě "Teutonic Beat", která jim bude pro rok 2021 teprve vycházet. Členové prošli kapelami jako PSYCHONEUROSIS, BOTTOM, VOMIGOD atd... (Polsko)


13) SKORUP/A - Crust punk with a great debut vinyl album that has been released recently. (Poland) https://skorupa.bandcamp.com

Je nová crust punk kapela z Jelení Hory s poctivými texty, které vyšla na jaře 2020 velká deska a pokud chceš slyšet aktuálně to nejlepší crustové rozpoložení z Polska určitě běž do toho. Nahrávka je k dostání u dvou polských labelů, nebo v českých distribucích. Členové z kapel NON PRESIDENT, KBW, PARAGRAF 58, LENIWIEC, FORT B.S., PUNKT ZWROTNY. (Polsko)


14) DEATH WISH KIDS - Is a hardcore punk band from Čáslav. (Czech Republic) https://bandzone.cz/deathwishkids

Hardcore punk sypanice z Čáslavy připomínající, staré punkové kapely z Československa, venku mají dvě demokazety a jeden split singl, jejich živé koncerty jsou opravdu živé, lépe řečeno živelné. (Česká Republika)


15) NĚMÁ BARIKÁDA - Crust punk from east side. (Czech Republic) https://nemabarikada.bandcamp.com

Crust punk z východu Čech, jsou u nás známou kapelou, kluci hrají od roku 1998 s různou změnou sestavy, stihli vydat nepříliš mnoho nahrávek za poměrně dlouhou dobu existence, ale nebojte se, to celé nám vynahradí živou produkcí. Z diskografie bych určitě zmínil jejich první počin "Revoluce Bez Emocí" z let 2003 a ne jen to, především jejich vysoce inteligentní texty, po letech mají v plánu vydat velkou desku, držme palce. (Česká Republika)


16) GORC - D-beat fast punk violence from Ledeč nad Sázavou. (Czech Republic) https://bandzone.cz/_110610

Fastcore punk hnojník z Ledče se dere na svět s jejich první demo kazetou. Členové působili v dalších kapelách, jako druhý brácha zaniklé party MEČEM NAPLOCHO, teď mají napilno udělat první demo ve formátu kazety. (Česká Republika)


17) RUMOR - Acoustic punk singing in slovakian from Barcelona. (Spain) https://rumor666.bandcamp.com

Akustický punk zahraný s dravostí a empatií pro sociální témata jako je squating nám příbuzný, zpívaný ve slovenském jazyce založený v Barceloně jednoho člena hrajícího na kytaru, který otevře sobotní den kolem dvanácté odpolední, těšte se. (Španělsko).


18) ČLOVĚK V PLÍSNI - Hc/grind with fake seven-inch demo from Trutnov. (Czech Republic) https://clovekvplisni.bandcamp.com

Hc/grind plíseň táhnoucí se z Trutnova do východních Čech, na triku mají dvě dema, které jsou dělaný jako falešný sedmipalec vycházející na CD. Poměrně mladá kapela bude otevírat páteční den sestavy. (Česká Republika)


19) DEATH CULTURE DEPRIVATION - Raw punk and their demo CD is out. (Czech Republic) https://deathculture.bandcamp.com

Raw hc/punk rabiátství s obměněnou sestavou se hlásí o slovo v podání názvu od Lebenden Toten. Přesto vše je jejich muzika hodně odlišná až různorodá. Chystají se na nás v první den večera. Venku mají CD-r demo o čtyřech válech, členy kapely můžete znát také z aktuálních COFFIN VARNISH. (Česká Republika)


20) ONANIZER - Grindcore fast tornado from everywhere. (Czech Republic)
https://onanizer.bandcamp.com

Tahle grupa fajn chlapíků projela kus světa, letos slaví 25 existence dřiny potu, hodně slušná doba na kapelu. Letos mají v plánu po deseti letech nahrát nový matroš a ustřelit několika lidem hlukem hlavy, dobře tak. Poslední jejich nahrávka, split bylo s Danem z ARCHAGATHUS. (Česká Republika)


21) DOKUGA - Raw punk from Porto with new recordings which will be soon out. (Portugal) https://dokugapunk.bandcamp.com

Útočná raw punk mašina z Porta se přijede rozehřát aktuálně s albem "Ao Vivo No Barracuda" ‎dvěma splity a především povedenou, velkou deskou napojenou na předchozí nahrávky se členy ATENTADO, FREEDOM, HELLCHARGE, RENEGADOS DE BOLIQUEIME, VURMO. Nejednou v ČR už hrály a vždy to stálo za to. Připomeňme si jejich zničující koncert na domácí půdě z Casa Viva Hause v odkazu. (Portugalsko)


22) VLKN - Crust punk d-beat from Budapešť. (Hungary)              https://vlkn.bandcamp.com

Jsou novou d-beat punk kapelou z Budapeště, která prošla různými žánry ostatních spolků. Teď jsou nažhaveni koncertovat a jezdit turné. Uvidíme jejich žhavou smršť na festivalu. Venku mají čerstvé dvě demo kazety. (Maďarsko)


23) KIBERA - Hc/crust with upcoming debut single from Beroun. (Czech Republic)
https://kibera.bandcamp.com

Hc/crust z Berouna venku s demo kazetou, aktuálně probíhají přípravy na debutní singl. Vznik v roce 2015, členové hrály v několika zajímavých kapelách jako NEZAPOMEŇ, SIN ALIENTO, VAKL. (Česká Republika)


24) FARSA - D-beat raw punk shit from Berlin. (Germany)      https://farsabln.bandcamp.com

Máme tu v překopané sestavě festivalu, poslední skvělou d-beat raw punk sebranku na ose Berlín - Barcelona se členy ABSURD SS, DOZIX, MÖRDARE, INFEKZIOA, AVSLAG atd. Mix národností, Španělsko, Venezuela, aktivního Oscara na postu zpěváka, nabušenej, hrubej, hlučnej punk od lidí, kteří mají tohle v krvi. Aktuálně venku s demo kazetou. (Německo)


25) BRÜD - Raw hc/crust punk ecstasy from Berlin. (Germany)    https://brudpunx.bandcamp.com

Nová hc/crust punk kapela z Berlínských squatů, to jsou BRÜD, kterou založil Venezuelec Cheo z FUNERAL DAMAGE s polskou posádkou na palubě. Co, že vám nabídnou do uší, no přeci hrubej raw punk v duchu polských kapel s coverem od HOMOMILITIA. Zatím mají jedno demo o rozloze 9, zatraceně skvělých písní. (Německo)


26) SICHERHATESYSTEM - Thrash hc/crust with a new recording from Kostelec nad Orlicí. (Czech Republic) https://bandzone.cz/sicherhatesystem

Thrash/hc punk s novou sestavou a nahrávkou hrající od konce 90.Tých let. Kapela prošla za roky působení hodně změnami, připomeneme si jejich povedenou demo kazetou "Chyba" z roku 2002. Aktuálně plánují vydat novou nahrávku. (Česká Republika)


27) BOBSON DUGNUTT - Unconventional hc/punk from Berlin. (Germany)
https://bobsondugnutt.bandcamp.com

Kytarista Giacomo z kapely SPUTA zahraje na festivalu ještě s další grupou, tentokrát to bude netradiční hc/punk od lidí z Itálie, částečně žijící v Berlíně. Čistě nová kapela, která má nahráno šest písní pouze v digitální podobě bandcampu, někoho může vtáhnout do solidní atmošky výrazných bicích a potrhlého zpěvu. Na živo tohle bude specifické a dosti zajímavé. (Německo)


28) ALIUSTERRA - Hc/punk for a long run from Brno. (Czech Republic) https://aliusterra.bandcamp.com

Hc/punk venku s demo kazetou a vinylem, dvěma splity a jednou kompilací pocházející z Brna, hudebně více tíhnou ke kapelám z Rožnova. Texty promyšlené, odsýpající až velmi zvučné, chytlavé, tak, že je budeš zpívat společně s nimi. Otevírat budou první den. Zpěvák Ben je velmi zručným výtvarníkem a kreslířem uměleckého díla, přesvědčit se můžete na odkazu. (Česká Republika)


29) xPRDVx - Powerviolence in the spirit of Infest from Maaskantje. (Netherlands) https://peterrdevries.bandcamp.com

Tahle powerviolence fast punk smečka přichází z holandského města Maaskantje. Pro všechny uctívače INFEST je tohle solidní nálet v duchu stopka rozjezd  s velmi punkovým cítěním a přístupem, nová kapela trhající kusy z těla, venku aktuálně sedmipalec. (Holandsko)


30) FUNERAL DAMAGE - Crust metal massacre inspired by old crust core bands, from Berlin. (Germany) https://funeraldamage.bandcamp.com

Metalický crust založený v Berlíně v roce 2019 v mezinárodní sestavě, lépe řečeno mezikontinentální, Venezuela, Kolumbie, Německo, Polsko, působící v Mexiku a Španělsku  se členy DOŇA MALDAD, LOS DOLARES, REACTORY, MIND, barcelonských kapel MÖRDARE, NO CONFORME, DISNIGHT BASTARDS, PELIGRO!, MUGRIND, publikovaly čtyři písně z celkově jedenácti nahraných, dávají dohromady labely a chystají vydat dvanácti palec. O kresbu obalu se postará Doomsday Graphics, rubanice. (Německo)


31) CRACKMEIER - Raw punk, that sound like a germany old punk bands. From Hamburg. (Germany) https://crackmeier.bandcamp.com

Nařáchnutý raw punk, neboli deutsch punk, ale ne tak jak ho znáte od SLIME, tohle je krutější více přímočařejší, napasovaný ke kapelám typu INFERNO, VORKRIEGSPHASE, SCAPEGOATS, zpěv jede hrubým německým jazykem, tak jak je zvykem, venku mají pro potěšení až překvapení velmi vydařenou velkou desku a plánuji novou. (Německo)


32) ZATRATA - Death crust brutal strength with their new release from Wroclaw. (Poland)
https://zatrata.bandcamp.com

Death crust hrubého kalibru z Wroclayy z roku 2016, venku s demokazetou, split LP s HOW LONG? a samostatného alba kombinující temnotu death metalu s crustem, tohle spojení doslova zabíjí, ne jeden posluchač bude v silném rozpoložení přijít téhle bandě na kloub. Členové můžeme znát z kapel INFEKCJA, STREGESTI. (Polsko)


33) KALIMERO - Raw noise punk, excellent shot for everyone from Trnava. (Slovakia) https://kalimeropunk.bandcamp.com

Nová raw punk kapela z Trnavy drtící polozapomenutý styl finských kapel, ksakru po všech stránkách po delší době opět skvělá cháska z těchto končin, ne vážně zní to jako KAAOS z 81 roku ze splitu z GADGERS obohacené o prvky šílenosti a hluku navíc, tohle je trhlý až na půdu a právě proto tak ojediněle osobitý. Členové prošli spoustou kapel jako BARNEY GUMBLE, CHEAP TALKA, KITT, COCO BONGO, RENO REINS atd.. Jsou aktivní v provozování koncertů, Food Not Bombs a především D.I.Y. Festivalu FFUD Fest. (Slovensko)


34) WITCHRITE - Metal crust thrash punk shock from Gorzów Wielkopolski. (Poland) https://witchrite.bandcamp.com

Metal crust thrash punk z města Gorzów Wielkopolski, hrající od roku 2007 v té samé sestavě. Hudba je surovou směsí extrémních metalových a punkových stylů - Thrash, Death, Crust, 80. léta US hardcore. Vydali demo, LP, splity, právě pracují na nové desce, což bude nejzběsilejší a nejagresivnější věc jakou kdy budou mít. Pokud tě neosloví hudební mix napříč žánry, buď si jistý touto kapelou, především jejich monstrózním zvukem. (Polsko)