History // Bands 2023

První kapely jsou nahozeny zde v sekci // The first bands are published here in the section.


1) CULTO DEL CARGO - D-beat crust with massive sound and a new LP release. (Italy) https://www.cultodelcargo.com

D-beat crust z města Treviso k nám přijede s novou, velmi vydařenou, velkou deskou, útočnými rify a skvělému nasazení, od roku 2010 kdy se kapela zformovala vydali ještě dvě dema, dva singly, jedno LP a odjeli společné turné všude možně po Evropě s NULLA OSTA v roce 2015. Členové hrály v kapelách MÖRTAIO, CIMEX, GELO, CAPROSMORTO, TIMOTHY, TERRORARIUM, CORPORATION OF CONSUMPTION. (Itálie)


2) LA PESTE - Hc/crust warming-up from Burgos. (Spain)      https://lapeste1.bandcamp.com

Tahle nová hc/crust bruska k nám přijede vůbec poprvé, kapela kterou vytvořili členové Nasty Surgeons v roce 2020. Venku mají CD-r album s názvem "Humanity Is the Plague" o rozloze 11 písní, který si sami nechaly vyrobit na vlastní náklady o rok později. V sestavě najdeme členy ULTIMO GOBIERNO, tento fakt je dost poznat ve stylu hraní. (Španělsko)


3) GUFONERO - Dark sludge noise duo band. (Italy)                   https://gufonero.bandcamp.com

Temný sludge hluk ze severu Itálie s muzikanty z dalších kapel jako MÖRTAIO, ATTRITO, IGIOIA, INCLINE, KOROBA MILK, NO SOMOS NADA, BLACK NURSE, EGOTISMO a mnoho, mnoho dalších. Dvoučlenná sestava, basa a bicí, zajímavostí je je, že kromě basového boxu, hrají také na kytarový aparát. Tentokrát pomalu ale hutně, temné, pomalé vibrace s punkovým přístupem, naprosto ideální pro hraní v noci. Venku mají jeden samostatný singl, jeden split 7" EP, jednu velkou desku včetně split 12" LP, vše vyšlo v kooperaci více labelů. Nějaký čas už existují a to jedině dobře. (Itálie)


4) ROZRUCH! - Oi punk band from the city Znojmo. (Czech Republic) https://rozruch.bandcamp.com

Čtyřčlenná, Oi punk banda ze Znojma s ex členy kapel DIS-K47, BLIND PRIDE, DISFUNKCE MYSLI, HUMAN FAULT, MIDNATT DÖD, K.P.D., s prvním CD-r demáčem venku a zrovna ne moc dlouhou existencí, stále čerstvá krev z Jižní Moravy nás přijede poctít poprvé s jejich silnou atmosférou zápalu hraní. Muzika s jasným názorem a postojem! (Česká Republika)


5) FORÇA MACABRA - Thrash hc/punk devastation from Helsinki. (Finland) https://www.youtube.com

Totální thrash hc/punk devastace z Helsinek, hlavní tahouni sobotního večera si nesmí nikdo nechat ujít, jejich ultra likvidačním hudebním nasazením, brazilskou portugalštinou v duchu ARMAGEDOM do nás naservírují z plných plic tak jak se hraje v Brazílii, respektive ve Finsku. V tomhle jsou naprosto skvělí, letos mají výročí 31. Let od vzniku kapely (1991). Nejvíce spojuje kapelu bubeník Otto Itkonen, člen mnoha hlučných spolků jako KUOLEMA, SELFISH, TURUN PALO, RIIVATTU ULOSTE, WAR SYSTEM, KOVAA RASVAA nebo již dávno zaniklý, společný projekt Kawakamiho z Disclose jménem CRUCIFED BY THE KÄ-KAMI. Venku hromada nahrávek všude možně po světě na různých labelech, včetně odehraných turné kde se dalo a opět se těší jakmile budou moci koncertovat právě zde na festivalu. (Finsko)


6) GOLPE - D-beat raw punk from Milano with their very raw first LP. (Italy) https://golpepunx.bandcamp.com

Jednočlenný raw punk z Milána odkazující na stopy starých italských a japonských kapel 80. Let, který založil jako jediný člen Tadzio z rozpadnutých KOMPLOTT, nevěšte hlavu k sobě našel do kapely další tři členy, tak aby byli plnohodnotnou kapelou živých, velmi intenzivních vystoupení. Venku jsou dvě demo kazety a aktuálně debut LP, které vyšlo vzámoří u labelu Story State Records, kde je také zajímavý rozhovor ne jenom o jeho minulých kapelách. (Itálie)


7) KOVAA RASVAA - Raw hardcore punk, fast sweating energy from Turku. (Finland)
https://svartrecords.bandcamp.com

Silně tepající raw hc/punk z Helsinek, živé vystoupení téhle smečky je opravdu zajímavé, ukrutnou rychlostí se potící energie prolítne každým kdo má rád styl a osobitost finských kapel. Tahle sestava působila v kapelách YHTEENOTTO, HAARAKIILA, KHATARINA, ARMED REVOLUTION, PHRENETIC NOISE nebo GYARANDU, desky jim vycházejí u labelu Svart Records a namířeno mají opět do CZ kotle. (Finsko)


8) ANTI-SYSTEM - A peace raw punk legend, a band from Bradford from the 80s. (UK) https://www.youtube.com

Máme tady doslova legendu žánru, jednu ze základních pilířů peace anarcho punku, založenou v roce 1981 v Bradfordu - Zapádní Yorkshire. Jejich nahrávky jsou velmi vydařené počiny, osobně je mám hodně rád, obě jejich velké desky "No Laughing Matter" z roku 85 a "A Look At Life" z roku 86 je solidní otočka, zpět do britského punku 80. Let. Ještě předtím byl pětiskladbový singl z roku 1983 s názvem "Defence Of The Realm". Po letech byli znovuvydané u Labelu Antisociety z Londýna. Původní členové nahrály rané demo z roku 82, skladby byly zahrnuty do 12" LP kompilace od Pax Records. Vždy Propagovali témata práv zvířat, debutový singl byl přínosem pro organizace pro blaho zvířat. Dva původní členové Mark Keane a Mick Teale byli uvězněni za činnost práva zvířat, krátce před vydáním "A Look At Life" LP. Hrály sporadicky po celou dobu poloviny 80. Let, poté se v roce 1988 rozpadly. V roce 2014 se dali opět dohromady, tentokrát v nové sestavě, o tři roky na to 2017 vydávají novou desku "At What Price Is Freedom?", hrají koncerty v Evropě a Británii. I nadále zůstávají přesvědčení v ideálech o právech zvířat a jsou zpět v plné síle! (Velká Británie)


9) NIC ŚMIESZNEGO - Hc/punk from the city Debica. (Poland)  https://nicsmiesznego.bandcamp.com

Hardcore punk v duchu polských kapel z devadesátých let. Historie kapely začíná již v roce 2003, kdy v různých sestavách fungují zhruba pět let. Po desetileté pauze se vrací na ''prkna co znamenají punk'' v nejlepší formě, venku pouze jedno album na CD. (Polsko)


10) HATERS - Hc/crust punk from Šumperk. (Czech Republic)                      https://bandzone.cz/haters

Dravá hc crust punk kapela okořeněná syrovým zvukem, severskými spolky typu WOLFPACK. Na živo je tohle slušná palba s mohutným zvukem kytar. Klikni do obrázku, kde je odkaz z jejich živého vystoupení, venku mají split 12" LP s BI LA KAIFA. (Česká Republika)


11) STRAGE DI STATO - Raw hc/punk madness from Brno. (Czech Republic) https://stragedistato.bandcamp.com

Raw hc / punk šílenství s aktivním Erikem v sestavě. Členové prošli spoustou kapel TRAUMA 84, LŽI, NO GOD RHETORIC, ORBAN a tak dále. Na živo solidní, noise punková palba. Chystají split singl s DEATH CULTURE DEPRIVATION, poté uvidíme s čím novým přijdou.(Česká Republika)


12) SPEEDKÖBRA - Crust metal punk from Berlin in an international line up. (Germany)
https://speedkobra666.bandcamp.com

Je tomu 5 let kdy tu hrály poprvé, od té doby uběhl čas, v kapele se vystřídal kytarista  a právě nový zpěvák z předchozích spolků NARCÖMANCER, MISANTROPIA. Crust punk metal z Berlína složený v mezinárodní  sestavě Itálie / Portugalsko, jak je v těchto končinách běžné, členové hrály dříve stylově lehce v odlišných kapelách jako SUBURBAN UPROAR nebo HANGOVER GENERATION. Jejich velká deska kapelu dobře prezentuje, novou nahrávku chystají na kazetě, zatraceně dobře se vyhrály, živý koncert rozhodně nepropásněte. (Německo)


13) IMPULSEALER - Massive grindcore, two guys from different cities. (Czech Republic)  https://impulsealer.bandcamp.com

Tohle je celkem nová grindcore mlátička Marzeny z rozpadnutých HIBAKUSHA a stále hrajících ATOMCK z Velké Británie, v kterých také jednu chvíli účinkoval na postu bubeníka. Věrně drtící poctivý grindcore, tak jak ho většina z vás může očekávat. Dvoučlený projekt, který byl založen roku 2018, od té doby stihly udělat několik nahrávek z toho jeden split singl s NO GOD RHETORIC. Hrubost. (Česká Republika)


14) SLAPENDEHONDEN - Powerviolence noise fastcore scream, Utrecht. (Netherland) https://slapendehonden.bandcamp.com

Powerviolence noise fastcore grind bordel z Holandského města Utrecht. Nejsou to žádní nováčci to rozhodně ne, kapela existuje od roku 2006, mají obsáhlou diskografii, kterou by mohla závidět kde jaká známější kapela, dokonce 8 krát split 7" EP s různými bandami, několik vydaných kazet a split CD. To vše v mezinárodní kooperaci labelů z celého světa. Bubeník už léta provozuje Eatshitbuydie Distro a label. Zkrátka tohle je antihudební záležitost ze země, kde se fast muzice daří na plno, auu! (Nizozemí)


15) VILE SPECIES - Is a grindcore band from Athens, formed in late 2019. (Greece)   https://vilespecies.bandcamp.com

Vile Species je poměrně nová grindcorová kapela z Athén v Řecku, která vznikla koncem roku 2019. Po několika vystoupeních, 7" EP, demu a 3 splitech včetně CIVILIAN THROWER, RAZGRUHA, konečně vydali své první plnohodnotné album s názvem "Against the Values ​​of Civilization". Tahle jejich plnohodnotná nahrávka jim šlape jako řemen, drtící sypačky, prozatím vyšla na CD u labeu Chaos And Hell Production. Kapela je nyní připravena rozpoutat svůj butanový grindcore po celé Evropě, tohle bude pořádný výprask!  (Řecko)


16) KAZÄN - Raw and wild punk band from Terceira Island, Azores. (Portugal) https://kazanilha.bandcamp.com

Syrová, svěží a hlavně divoká punková kapela z ostrova Terceira na Azores, vznik v létě 2017, z těchto neprobádaných, exotických končin je tohle pro nás prozatím vůbec první kapela v historii. Stihli vydat demo kazetu o rozloze pěti úderných bičů s texty v Portugalštině, která vyšla vzápětí také na CD z části na labelu zpěváka Anoise Records. Pro rok 2022 plánují vydat další nahrávku pravděpodobně opět na kazetě. Členové prošli kapelami PUNKRIAS, ROÄDSCÜM, MUFASA, RESPOSTA SIMPLES, ANOMALLY, ABUTRE a už se těší na cestu k nám do ČR na jejich vůbec první koncert. (Portugalsko)


17) TERRA STERCORE - Is a young Spanish hardcore punk band from Banyoles. (Spain)  https://www.youtube.com

Je mladá španělská hardcore punk kapela, která vznikla v roce 2021 v Banyoles se zpěvákem, kytaristou a baskytarou, ve tříčlenném složení. Kapela používá rychlá tempa a agresivní muzikantství. Texty kapely ostře kritizují fašismus, humanitu a katolicismus, jednoduše řečeno náboženství, překlad názvu kapely z latiny je skvělí název - Země je hnůj, souhlasím ze země se stal odpadkový koš. V Srpnu vyráží na jejich první turné a brzy představí jejich první album "Rotten Meat", které by mělo vyjít tento rok. (Španělsko)


18) SERIAL PISSERS - Crust punk fire from the city Liège. (Belgium)         https://serialpissers.bandcamp.com

Další nová kapela se členy SILENCE MEANS DEATH, hodně rozjetý hc / crust punk s dívčím vokálem v belgické tradici s vlivy MOTÖRHEAD, jak je nám od Basisty Jose a jeho party známo. Venku mají čerstvě split LP, vydáno za spoluúčasti hned několik labelů. Všechno to začalo na jaře 2019 na zkoušce SILENCE MEANS DEATH, protože Pascale tam vždycky seděl v rohu a kradl nám piva. Rik se náhle rozhodl založit kapelu, a tak bylo překvapením pro zbytek ,,gangu", že se zrodili ,,Pissers". Na živo budou zajisté na sobotní odpoledne, převelice zajímavou kapelou. (Belgie)


19) THRT - Hardcore punk band from Wroclaw. (Poland)                                  https://thrt.bandcamp.com

Kapela vznikla v roce 2019 ve Wroclawi. V té době hráli v různých kapelách od metalu po hardcore. Zatím vydali pěti písňové CD "Canis Homine", které je k poslechu na bandcampu kapely a plánují nahrát celé album na začátek roku 2022, vydat se ho chystají bez labelu, vlastní investicí. Jak sami říkají, silně podporují D.I.Y. Hnutí, uspořádali benefiční koncerty pro psy bez domova s názvem "Hardcore For Dogs". Hudební inspirace jsou někde mezi scandicrustem, post hardcorem a metalem. Takže jim držme palce s budoucími plány. (Polsko)


20) PEST HOLE - Thrash/Hc metal ride from Finsterwalde. (Germany) https://pesthole.bandcamp.com

Poměrně zaběhnutá Thrash/Hc metal kapela z východního Německa z města Finsterwalde, která se pohybuje v punkových vodách, už nějaký čas existují, přesněji od roku 2013, ano deset let tomu je od jejich vzniku, venku mají vydány dvě velké desky na Angy Voice labelu, jejich první album s názvem Perdition z roku 2014 je čistá pocta thrash metalu, parádní záležitost připomínající Toxic Holocaust od kterých hrají velmi povedený cover, odehraných mají spoustu koncertů, festivalů. (Německo)


21) WARGAME - D-beat raw crust punk from Bratislava. (Slovakia)       https://wargamedbeat.bandcamp.com

Tohle je nová d-beat raw crust punk masáž v duchu DISCHANGE. Jejich první nahrávka by měla vyjít co nevidět na vinylu, pravděpodobně jako split LP. Kolovrátek d-beat mašina z Blavy, z města kde se tomuto hrubému punku daří už pěkných pár let. (Slovensko)


22) ESCÖRIA - Raw hc/punk band was formed at the beginning of 1996. (Brazil) https://escoriaofficial.bandcamp.com

Escöria byla založena v roce 1996 ve městě Rio Grande z brazilského státu Rio Grande do Sul. Veteráni brazilského hardcore v současnosti ji tvoří tři členové. Martins, Marcelo a Leandro, dva členové hrají v kapele KØVÄ. Od té doby kapela vystupuje a skládá svou hudbu ovlivněnou starou školou světového punku se špetkou D-beat crustu. V jejich textech se objevuje kritika společenských hodnot, zkrachovalé státní instituce, patriarchální model rodiny, násilí na ženách a dětech, konzum a přeceňování práce. Venku mají spoustu nahrávek, vycházejících na různých labelech. (Brazílie)


23) KUOLEMAN TEATTERI - Raw punk inspired by old Finnish bands. Leipzig. (Germany) https://kuolemanteatteri.bandcamp.com

Je tu jedna z mnoha dalších kapel, které se nechaly unést finským punkem 80. Let. I když ne tak úplně, kapela zní uceleně oproti většině finským spolkům, tehdejší a defakto i současné doby, žádný rozcuchaný, chaotický raw punk se v tomto případě nekoná. I přesto, že si název kapely vypůjčily od KAAOS, z jedné písně, respektive ze singlu "Nukke" z roku 1993. Venku mají jednu kazetu u Zehnagel Records. Jejich nahrávka a živé vystoupení jsou velmi působivé, další počin mají v plánu poslat na světlo 12" LP, kdy to ale bude zatím není jisté. (Německo)


24) TERMINAL FILTH - Is a brand new stenchcore crust hailing from Berlin. (Germany)
https://terminalfilth.bandcamp.com

Nová kapela, odkaz na kvarteto Norwich je více než zřejmý, ale tyto čtyři crusteři nejsou pouhým kopírováním a vkládáním toho, co DEVIATED INSTINCT vytvořili v minulosti! Náznaky AMEBIX, ANTISECT a především AXEGRINDER, viz logo kapely jsou v jejich zvuku samozřejmě jasné. Procházejí pomalým, ponurým, těžkým stenchcore crustem až k velmi agresivnímu a rychlému crustu, přičemž sem tam nezapomenou na nějakou melodii, speciálně v intru pár skladeb. Z toho všeho nám běhal mráz po zádech, když jsme si to poprvé poslechli a zakřičeli "CRUST IS ALIVE"!!! Venku mají svěží, novou desku na Agipunk, vyšla v nákladu 300 kusů a v sestavě najdeme Itala Francesca, zpěváka SPEEDKÖBRA na postu kytaristy. (Německo)


25) LÜGER - D-beat raw punk, more leaning towards noise crust from Zagreb. (Croatia)
https://rawluger.bandcamp.com

D-beat raw punk NOISE CRUST, to jsou LÜGER ze Záhřebu, svěží, čerstvá kapela s nepříliš doposud, dlouhou existencí, venku mají split LP na Burning Anger labelu o rozloze šesti skladeb, silně ovlivněný japonským noise crustem, na desce zazní cover od MOB 47, snad ještě lepší než originál kapely samotné, před splitem mají venku kazetové demo. Pokud máte rádi japonský a skandinávský Raw Punk Mangel, tak DIS je každopádně pro vás. (Chorvatsko)


26) FREDDIE A THE VANGRAILS - Powerful and insane hc/punk from Kortrijk. (Belgium)  https://freddieandthevangrails.bandcamp.com

Svěží kapela čerpající z Amerického/Britského punku 80. a 90. Let s vlastní tváří z Belgického města Kortrijk. Která má venku čtyři singly a dvě velké desky, za poměrně krátkou existenci od roku 2017 toho stihly vydat hodně. Odehrát několik koncertů po Evropě. Jejich velká, parádní deska "Never Really Cared" je důkaz toho, jak jim to skvěle hraje a zapadá do celého kontextu kapely. Jednoduše a výstižně, čtyři členové, kteří hrají nahlas old school P.U.N.K., poháněný levným pivem a šíleným zpěvákem, který provozuje v Belgii svůj kamenný obchod s vinyly. Tohle ke kapele naprosto sedí, punk as fuck D.I.Y. punk přístup. Jejich premiéra bude v ČR vůbec poprvé, kde kapelu přivítáme, jak se patří. (Belgie)


27) NON PRESIDENT - Hc/crust punk band from Wojcieszów. (Poland) https://nonpresident.bandcamp.com

Hc crust punk kapela z města Wojcieszów, která existuje už pěknou řádku let od roku 2010, členové SKORUP/A, kteří tu hrály v roce 2021 se sem chystají přijet opět podívat s další údernou formací. Jejich svižná muzika rozpoguje ne jednoho příznivce téhle dravé muziky, nejsou to žádný nováčci, neboť koncertů v ČR mají odehráno hned několik, venku mají několik nahrávek, solidní diskografii, jenž má co nabídnout. (Polsko)


28) CARNE PA CANHÃO - Hc/punk band founded in 2015 in Coimbra. (Portugal) https://carnepacanhao.bandcamp.com

CARNE PA CANHÃO je čtyřčlenná hardcore punková kapela založená v roce 2015 ve městě Coimbra v Portugalsku. Hrají rychlý hardcore punk, energické riffy přes výkřiky čistého vzteku. Vydali dvě alba (Carne Pa Canhão, 2015 & Síndrome de Revolta, 2019 u labelu Mosphit Alternative Records) a počátkem roku 2023 vyjde nové EP s nejčerstvější, nejsilnější a nejrychlejší hudbou kapely. Živé vystoupení kapely je výbušné a performativní, kde zpěvák obléká různé kostýmy a používá předměty a ozdoby související s tématy písní, čímž se živé vystoupení stává jiným zážitkem. Jejich koncerty jsou velmi výbušné. (Portugalsko)


29) HOLOCAUSTS - Two-member hc crust punk band from Israhell. (Israel) https://holocausts.bandcamp.com

Dvoučlenná hc crust punk kapela, která přijede do Evropy již po několikáté se ohřát, tím dávají jasně najevo, jak moc se toho v jejich zemi po hudební stránce děje - velmi hodně, za sebou mají venku demo a ano tohle bude už druhá kapela poblíž Jeruzaléma, pro nás exotická destinace. Hudebně to je lehce chaos, za to autentičnost. (Izrael).


30) KAOS KOOPERATIV - Hc/punk pogo active band from the city Irun. (Spain) https://kaoskooperativ.bandcamp.com

Španělsko země zaslíbená, máme tady dvoučlenný hc pogo punk z Baskicka, města Irun na jejich evropském turné, kapela aktivního človíčka Aitora z projektu SLEVY. Za jejich více jak desetiletou existenci stihla tahle grupa nahrát hned několik impulzivních nahrávek, 4 split alba a podílí se na různých kompilacích, které vyšly u různých labelů, včetně jeho labelu Petruška records. Odehráli, velké množství koncertů po celém Španělsku. Těšit se tak můžeme na solidní porci punku z exotických končin. (Španělsko)


31) SILENCE MEANS DEATH - Crust'n roll in a lightly Motörhead spirit, Bruges. (Belgium) https://silencemeansdeath.bandcamp.com

Crust'n Roll z měst Bruges/Liège, střetnutí v duchu Discharge, Motörhead se třemi split LP, jedno z toho je s kapelou ĐORNATA a jedním split singlem drtící od roku 2007 v originální, tříčlenné sestavě se členy LAST LEGION ALIVE, FEED THE TUMÖR, NAHENDE VERNICHTUNG nás přivítají do našich končin vůbec poprvé, jako tomu je u většiny kapel, měli tu hrát v roce 2021, ale jelikož kytaristovi se stal úraz prstu, kvůli čemu nemohli vystoupit, pro tentokrát rozpálí sobotní noc a věříme, že to vyjde. (Belgie)


32) CANCER SPREADING - Stench core crust warriors from Modena. (Italy) https://cancerspreading.bandcamp.com

Léty prověřený stench core crust fungující od roku 2006 z města Modena i přesto, že jsou někteří členové roztroušeni po různých, italských destinacích, se nám představí s novou sestavou za basou a novou nahrávkou v přípravě, jejich diskografie je za roky fungování velmi obsáhlá, na triku toho mají hodně, určitě bych doporučil splity s DISKÖNTROLL, LAST LEGION ALIVE, BLACK TRINITY, FATUM, DRUNKARDS, CRUEL STORM ale také především samostatný, zabijácký singl pojmenovaný "Suffering" z roku 2011 a samozřejmě jejich doposud poslední desku na žíhaném, pivním vinylu s černými cákanci "Ghastly Visions" kde je hudební návaznost v podstatě death metal, který se srazil se starou školou crustu, těžký, barbarský crust, neandrtálský hluk, který páchne špínou a rozkladem. Nejen to, členové prošli různými kapelami jako CAMPUS STERMINII, GRAVESITE nebo REPULSIONE. Zpěvák Gabri tu bude přesně po deseti letech opět vystupovat, ano čas letí, předtím to bylo se skvělými TERROR FIRMER, teď o neméně hlučnejší, dechberoucí squadrou, crustových válečníků z jihu Evropy. (Itálie)


33) CANCER CLAN - Crust grind attack from the city Potsdam. (Germany) https://cancerclan.bandcamp.com

Crust grind sypačka z Potsdamu, nedaleko od Berlína, jedna z kapel zpěváka Loffiho z CYNESS, kde v tomto případě hraje na bicí. Kapela má za sebou nemálo koncertů včetně festivalu Grind The Nazi Scum v německém Torgau, ostatně posuďte sami, mrkněte na video, stačí kliknout do obrázku kapely, nebo si vychutnat na bandcampu studiovou nahrávku téhle úderné smečky, venku mají do ruda zbarvený singl, dva split singly s GOD'S AMERICA, OVERPOWER, jedno split LP s DESTEUFELS a samostatnou, velkou desku z roku 2015, fungují od roku 2005, dále hráli směs stylů v kapelách CRUDE B.E. Nebo CROWSKIN. (Německo)


34) KØVÄ - New d-beat crust punk blood from the city of Rio Grande. (Brazil) https://kovacrust.bandcamp.com

Nová d-beat crust punková krev z města Rio Grande, se objevila na extrémním jihu Brazílie z potřeby vyjádřit se během karantény v roce 2020, v rámci pandemie Covid-19. Kapela hraje rychle, odsuzuje a popírá kapitalistické, státní a náboženské praktiky, moc, nadvládu a vyhlazování, s feministickými, ekologickými a liberálními texty, mluví o realitě třetího zaostalého světa. V roce 2022 skupina vydala své první album nahrané ve vlastním studiu D.I.Y. s 8 skladbami ve formátu CD. Kapela má zkušené členy jižního brazilského hardcoru, veterány 90. Let, kteří se zúčastnili / účastní v několika kapelách CHIRRIRO, SHE HOOS GO, NONONO, DESGRACIA, NEBULØSA, ESCÖRIA  a mnoho dalších. Do Evropy zavítají prvně na jejich turné. (Brazílie)


35) DISPOSE - D-beat raw noise crust punk mangel from Luleå. (Sweden) https://dispose1.bandcamp.com

Vzteklý d-beat raw noise crust punk útok ze severního města Luleå. Tahle nakopávačka ti na živo pořádně rozpůlí prdel, to si buď jistý. DISPOSE vznikly původně jako jednočlenný projekt v roce 2007 ale teprve v roce 2008 se kapela pořádně zformovala, už dlouhou dobu dělá d-beat noise s poctou Disclose, Discharge a raw punku obecně, velmi ovlivněný japonskými a britskými spolky převážně 80. - 90. Let s protiválečnými texty, tématy. Venku mají od doby vzniku spoustu nahrávek, samostatné album z roku 2013, které nese název "Horror Revival" včetně splity s BESTHÖVEN, DISEASE, DISPLODE, BAKOUNINE, LOS REZIOS, KRANIUM, SKITSÖFRENIA a mnoho dalších hlučných spolků ze světa, jenž vyšli všude možně na různých labelech. Členové hrály v kapelách jako AVGÄNG 77, KRANIUM nebo CHAOTIC DISORDER. My se těšíme na jejich drtivou cirkulárku jako hladoví psi na žrádlo. (Švédsko)


36) RAZGRUHA - Is a grindcore band from Sofia, formed 2011. (Bulgaria)      https://razgruha.bandcamp.com

Další a další kapely se hlásí o slovo, jak houby po dešti, RAZGRUHA je grindcore kapela ze Sofie, vůbec poprvé přijede kapela z Bulharska. Kapela vznikla v roce 2011, hraje mix grindcore, hardcoru a punku. Jsou za tu dobu poměrně aktivní, venku mají nejedno demo, včetně splitu s hnusným druhem, ano to jsou řekové VILE SPECIES, kteří k nám rovněž zavítají. Hrají, silný grindcore se zvukem mašiny, drtící kytary a svižný tepot bicích s hrubým vokálem na vrch! Ostatně, hoď ucho a oko na bandcamp kapely, stojí to za to. (Bulharsko)


37) EN PSYCHRO - Is a greek hardcore/crust band, based in Nicosia. (Cyprus) https://enpsychro.bandcamp.com

Parádně, šlapavý, řecký hc/crust z Kypru, tohle bude na festivalu lámat kosti. Ochutnej jejich digitální singl s názvem Dystopia. Vznikli v roce 2011, odehráli spoustu živých vystoupení hlavně na Kypru. Venku mají vydané nahrávky na různých label, splity se SLAKTGRAV, KYFFPACK, včetně jejich velké desky, vycházející u řeckého labelu Rusted Lock v roce 2015. Mrkni na nahrávky, na web kapely do odkazu. Jsou skvělí, stačí je poslechnout na bandcampu. (Kypr)


38) WARFARE - Raw hardcore punk band from Gorizia were formed in 1981. (Italy) https://www.youtube.com

Doslova tu máme raw hc/punk kapelu, opravdu už poslední, která stála u zrodu Italského, neučesaného hardcore 80. Let, který je tak nepopulární po zbytek světa, za to výjimečný a v neposlední řadě upřímný! Zažili ne jeden divoký koncert, již dávno, v zaniklém squatu Virus v Miláně a tak by nám mohli o tom, ledacos vyprávět. Venku mají singly s CRUDE, jdou společnou cestou se stejně starými kolegy UPSET NOISE z roku 1984, singl se dočkal reedice v roce 2017 u německého labelu Threat From The Past, na povedeném, aktuálním split LP s již zaniklou kapelou NULLA OSTA se také nedá zapomenout. V 80. Letech, se účastnili na světový poměr, známé kompilace Rovina Hardore s více jak čtyřiceti syrových, neučesaných, autentických kapel, to co vždy Itálie nabízela, jednu skladbu poslechni na odkazu v obrázku, no a právě teď je máme tady. V sestavě můžeme najít zpěváka Richarda Russiana z více známých, až legendárních EU'S ARSE. Je tomu tak a ne jinak, hardcorepunk z Itálie patří právem do historie, punkového fondu. Budeme se těšit. Lotta per vivere! (Itálie)