MNFL vol.16 - Trika / T-shirt... !

10.04.2024

Wed 10/04/2024

Jsou venku. K dispozici jsou nové trička, (mrkni do sekce trička) všech velikostí s letošním motivem - pánské / dámské. O skvělou kresbu plnou zombíků se postaral opět Giulio - Huere Art (Insomnia Isterica), pro nedočkavce mohu poslat triko poštou, stačí napsat do kontaktů. Podpořte festival koupí trička, budeme rádi.

Pro letošek budeme mít novinku v podobě vratných, plastových kelímků na panáky tvrdého alkoholu. Budeme je znovu používat. Vratné odlivky nebudou zálohované! Proto vás žádáme je obratem vracet, vedle výčepu budou boxy do kterých po konzumaci vhodíte prázdnou odlivku, tímto snížíme množství plastového odpadu a uhlíkové stopy.

English :

They are outside. New t-shirts are available (Look to the t-shirt section) in all sizes with this year's design - men's / women's. Giulio - Huere Art (Insomnia Isterica) took care of the great drawing again full of zombies, for those who can't wait I can send the shirt by mail, just write to the contacts. Support the festival by buying a t-shirt, we will be happy.

This year, we will be using reusable plastic shot cups for hard alcohol. Shot glasses of hard alcohol without money deposit, we will be reusing them. So we ask you to please return them immediately after use. We will have boxes next to the bar where you can return the empty cups. We are trying to reduce the amount of plastic waste and carbon footprint. Thank you.